Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu
23/12/2014
Türk İşaret Dili
23/12/2014

TÜRKİYE İŞİTME ve KONUŞMA REHABİLİTASYON VAKFI 1973 yılında İstanbul’da kuruldu.

21 Nisan 1973 tarihinde İstanbul İl Genel Meclisinde toplanan 25 Mütevelli Heyet üyesi tarafından kurulan T.İ.V’in ilk Yönetim Kurulu Hon. Dr. Kerim Altınkaynak, Prof. Dr. Safa Karatay, İffet Halim Oruz, Remzi Baykan, Hikmet Sayın, Dr. Nurettin Sözen, Av. Şevki Çorat, Hasene Ilgaz, Y. Müh. Nahit Kutlutan, Av. Kamil Becerikli, Kemal Tüzel ve Av. Muzaffer Kurtul’dan oluştu.

33 yıllık tarihimiz boyunca Ulusal ve Uluslar arası bir çok çalışmada bulunmuş olan vakfımız, WFD (Dünya Sağırlar Federasyonu), IALP ve İFHOH gibi uluslararası kuruluşlara üye olmakla beraber bu kuruluşlarla birlikte birçok çalışmada aktif olarak bulunmuştur. Ülkemizde faaliyet yapan spor kulüplerine, başarılı sporculara, Spor Federasyonuna maddi manevi desteklerde bulunmuş, olimpiyatlara giden ekipleri desteklemiş başarılı olan sporcuları ödüllendirmiştir.

“İşitme engelli çocuğa ve ailesine ulaşarak, erken teşhis, erken cihazlanma ve ardından erken eğitimin öneminin kavratılması en önemli amacımızdır. Okul öncesi ve erken çocukluk döneminde işitme engelli çocuklara verilen eğitim, onları sağlıklı birer birey olarak yetiştirip, topluma üreten, kazandıran bir şekilde katılmalarını sağlar.”

 

Web Sayfası: www.tiv.org.tr

e-mail: info@tiv.org.tr

Telefon:

Adres: