05/08/2015 Tarihli İşitme Cihazı Yönetmeliği
05/08/2015
Kağıt Uçak Yapımı -2-
25/08/2015

Siemens Life Serisi İşitme Cihazları

siemens_life_isitme_cihaziSizin sesiniz, Sizin hayatınız…

YAŞAM… Akıllı, zarif ve çok yönlü bir işitme cihazı. Life, hafif ve orta dereceli işitme kayıplarına hitap eden açık kulak uygulaması ile hayatınıza kolaylıkla uyum sağlayabilecek işitme yardımcınız.

Life open, fitting uygulamasına elverişli olmasıyla hayatınıza kolaylıkla uyum sağlayabilecek, sahip olduğu yüksek ses kalitesi ve eşsiz tanımıyla sizin için vazgeçilmez olacak.

 

Multi memory ve 8–12–16 kanal özelliğiyle son derece fonksiyoneldir.

Ses berraklığı, e2e sistemi ve Truear teknolojisi ile sesleri artık doğal halleriyle duyabileceksiniz. Siemens Life sahip olduğu ses ve gürültü yönetimi, sesi yumuşatma özellikleriyle ani ve yüksek sesleri otomatik olarak yumuşatır. Feedback önleyicisi sayesinde sesleri rahatsız olmadan duymanızı sağlar. Ses ve veri öğrenme özellikleri farklı ortamlardaki seslere kolay uyum sağlamanızı sağlar. TEK ile birlikte kullanıma elverişli olan Siemens Life ayrıca Propocket (uzaktan kumanda) ile de kolaylıkla kullanılabilir.

 

Siemens Life İşitme Cihazıyla Kulak Çınlamasını Önleyin

Siemens kulak çınlaması şikâyeti olan hastaların yaşam kalitelerini büyük ölçüde arttıracak yeni bir işitme cihazı geliştirdi. Life serisine ait olan cihaz, yalnızca konvansiyonel işitme cihazının yaptıklarını yapmakla kalmıyor; aynı zamanda  kulağın içinden kaynaklanan istenmeyen sesleri maskeliyor. Cihazın tedaviye yönelik çok özel sesi, hastaların durumlarıyla daha iyi baş edebilmelerine yardımcı oluyor.

Siemens, içinde çınlama sesi bulunan ilk işitme cihazını geliştirdi. Kulak çınlamasından şikâyet eden hastalarda bu ses dışarıdan gelmez; bu sesler kafanın içinde oluşur. Bu sürekli ses bazen ıslık şeklinde, bazen de uğultu şeklinde ortaya çıkar. Bunun nedenleri çok çeşitlidir ve nereden kaynaklandığı konusunda yeterli bir araştırma yapılmış  değildir. Ancak dikkati çeken en önemli nokta, çınlama şikâyeti olan hastaların yarısından fazlasında işitme yetersizliğinin de görülmesidir. Bu gibi durumlara doktorlar “hayalet kulak ağrısı” adını veriyor. Doktorlara göre beyin kulağın ses sistemindeki yolunu şaşırmış sinir faaliyetlerini gürültü olarak değerlendirir. Yolunu şaşırmış sinir faaliyetlerinin hastanın işitme duyusundaki bir hasardan kaynaklandığı düşünülüyor.

Bu bulgulara dayanarak Siemens yeni bir cihaz yaratarak, yalnızca işitme kayıplarını değil, aynı zamanda hastaların kulakların içinden gelen sese alışmalarını sağlıyor. Çınlama şikâyeti olan hastalar böylece “normal” dış seslere odaklanırken, iç çınlama sesi boğulup gidiyor. Bu etkiyi elde etmek için Life cihazı, insan kulağının işitebileceği frekans karışımından oluşan geniş bir bant gürültüsü üretiyor. Burada kilit nokta tedavi amaçlı sesin tümüyle çınlama sesini bastırması oluyor. Siemens Life (Life 700, 500, 300 serisi) işitme cihazı ile kulak çınlaması (tinnitus) artık kontrol altında.

siemens-life-isitme-cihaz

LIFE ile SESLER ARTIK DAHA DOĞAL DAHA TEMİZ! LIFE SAHİP OLDUĞU 700, 500 VE 300 GÜÇ SEVİYELERİ İLE ARTIK HAYATINIZIN VAZGEÇİLMEZİ

İLERİ TEKNOLOJİ

Gerçek kulak (truear) teknolojisi ile etrafınızdan gelen rahatsız edici sesler sorun olmayacak. Sahip olduğu “e2e kablosuz 2,0” özelliğiyle artık duyduğunuz sesleri iki cihaz kullansanız bile aynı anda duyabileceksiniz. Ses berraklığı özelliği ise sesleri hiç olmadığı kadar temiz duyabilmenizi sağlarken yüksek seviyedeki seslerin sizi rahatsız etmesini engeller.

Ses ve gürültü yönetim sistemi ani sesleri yumuşatırken, Life’ın yönsel mikrofonuyla ses hangi yönden gelirse gelsin rahatlıkla duyabileceksiniz. Feedback önleme sistemi ile artık rahatsız edici seslerin hayatınızda yeri olmayacak. Veri öğrenebilme ve ses öğrenebilme sistemiyle bulunduğunuz ortamların özelliklerini Life otomatik olarak tanır ve hayatınızı kolaylaştırır.

Küçük boyutu, ergonomik yapısı, ultra ince life tube ile ilk kez işitme cihazı kullananların bile kolay uyum sağlamasını sağlar. Open-fitting bir cihaz olması olası bir oklüzyon (tıkanıklık) etkisini azaltmaktadır. Gerçek stereo ses kalitesini artık doğrudan kulağınızda hissedeceksiniz. TEK cihazı sayesinde Life artık cep telefonunuzla, MP3 çalarınızla, DVD oynatıcınızda, televizyonunuzda… Life artık hayatınızın içinde!

 

TINNITUS ve SIEMENS LIFE

Life “kulak çınlaması” sorunu yaşayan hastaların hayatını değiştirecek bir cihaz!

Siemens Life aynı zamanda kulak çınlaması sorunu yaşayan hastalar için yarattığı tedavi edici ses sayesinde kulak çınlamasına çözüm sunuyor. Özel ve güçlü bir işitme cihazı olan Life işitme kaybı ve kulak çınlamasına sahip hastaların tek adresi olacak.

Kulak çınlaması dışardan gelen farklı seviyelerdeki ses sinyallerinin yol açtığı bir hastalık değildir.  Sanayileşmiş ülkelerde nüfusun yaklaşık yüzde 20’si kulak çınlamasından etkilenir.  Bu günlük yaşam üzerinde nüfusun yüzde beşlik bir kısmı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Kulakta meydana gelen sürekli ses nedeniyle bu soruna sahip kişilerde uykusuzluk, yoğunlaşma bozukluğu ve depresyon gibi etkiler yaratabilir.

Life işitme kaybı olanlara çok güçlü bir çözüm sunarken aynı zamanda “Tinnitus” hastaları için de önemli bir çözüm kaynağı oluyor. Odyometristinizin cihaz programında yapacağı ayarlamalarla hayatınız kolaylaşacak.

Çoğu Tinnitus hastası kulak içlerinde cihaz bulunmasından yakınırken Siemens Life açık uygulama (open fitting) kullanımlı cihaz olduğundan bu sorunu ortadan kaldırıyor. Ayrıca uzaktan kumanda ile uyumlu olduğundan dilediğiniz ayarlamayı kolaylıkla yapabilme avantajını size sunuyor.

 

 

Siemens marka Life model kulak arkası işitme cihazları;

Siemens Life BTE 700 …… 16 Kanal, Tinnitus Masker,

Siemens Life BTE 500 …… 12 Kanal, Tinnitus Masker,

Siemens Life BTE 300 ……   8 Kanal, Tinnitus Masker,

 

Siemens BestSound Life BTE 701 ……   16 Kanal Speech Focus, Feedback Stopper, Tinnitus Masker,

Siemens BestSound Life BTE 501 ……   12 Kanal Speech Focus, Feedback Stopper, Tinnitus Masker,

Siemens BestSound Life BTE 301 ……     8 Kanal Speech Focus, Feedback Stopper, Tinnitus Masker,

Siemens BestSound Life BTE 101 ……     6 Kanal Speech Focus, Feedback Stopper, Tinnitus Masker,

 

 

Siemens Life İşitme Cihazı Tanıtım Videosu

 

Ayrıntılı bilgi için…..  www.bestsound-technology.com.tr

Siemens işitme cihazları fiyat bilgisi için ….. SIEMENS LIFE İŞİTME CİHAZI FİYAT