Oticon Safari
05/12/2014
Oticon Go Pro
06/12/2014

Oticon Sumo İşitme Cihazları

oticon sumo işitme cihazıDaha zengin bir ses resmi

Dijital teknoloji, sesi seçici olarak ve hatasız bir kesinlikle işlememize imkan tanımaktadır. Sumo DM, hala faydalanabileceğiniz frekanslarda tam doğru miktarda amplifikasyon vermek üzere programlanabilir.

Aşırı amplifikasyon riski olmaksızın, isteyebileceğiniz BÜTÜN GÜCÜ sağlamak için Sumo DM’ ye güvenebilirsiniz. Sumo DM, fazla gürültüyü azaltarak, kaçırdığınız daha ince sesleri artırır.

Dijital esneklik 
Dijital teknoloji, ses sinyalini sayısız yollarla ayarlayabilmenize imkan sağlar. Sumo DM’de sekiz bağımsız kanal, tüm frekans aralığı içinde daha iyi işitmenize yardımcı olur.

Sumo DM, aşırı amplifikasyonu riske etmeden işitilebilirliği geliştirmek için, hafif sesleri, konuşma düzeyi seslerini ve daha yüksek sesleri dikkatli bir şekilde yakalar ve bunları aralığın içinde hala faydalanabileceğiniz yerlere tam olarak yerleştirir.

Güç ve güvenilirlik

Sumo DM, mükemmel güvenilirlik vaat eder. Eşsiz alıcı teknolojisi, minimum düzeyde pil tüketimi ile maksimum düzeyde güç çıkışı sağlayan en önemli yeniliklerden biridir.

Nemden ve sıcaklıkla ilgili arızalardan kaçınmak için, iç bileşenlerin korunmasına özel bir itina gösterilmiştir, böylelikle Sumo DM’yi iç ve dış mekanlarda güvenle kullanabilirsiniz.

Kanıtlanmış performans 
Sumo ürün ailesinin diğer üyeleri gibi, Sumo DM’de de, istisnai şekilde sürekli güç performansı sağlayan yenilikçi Çıkış Optimizasyon Teknolojisi yer almaktadır.

Sumo DM’de, pilin düşük olduğu konusunda sizi uyarmak için bir dizi bip sesi yayan bir Pil Yönetim Sistemi bulunur. Cihaz, herhangi bir 675 çinko-hava işitme cihazı pili ile çalışır.

Daha fazla konuşma – daha az gürültü

Geleneksel cihazlar, gürültüyle başa çıkabilmek için sesi otomatik olarak azaltır, ancak bu, konuşma sinyalinin işitilebilirliğini etkileyebilir. Sumo DM, bu sorunu akıllı TriState Gürültü Yönetimi sayesinde çözmektedir.

Ödüllü VoiceFinder teknolojisinin kullanıldığı bu sistem, önemli konuşma seslerini yok etmeden gürültüyü azaltır. ‘Yalnız gürültü’ olan bir ortamda Sumo DM derhal daha konforlu bir ayara geçerek, size sayısız manuel ayarlama imkanı sunar ve cihazı açık konumda tutmanızı sağlar.

oticon-sumo

TriState Gürültü Yönetimi Nedir?

Gürültülü koşullarda, geleneksel cihazlar, duyumdan veya sinyal bozulmasından kaçınmak için her türlü sesi kapatmaya meyillidir. Bunun nedeni, gürültü ve konuşmayı ayırt etmede güçlük çekmeleridir. Sumo DM’nin TriState Gürültü azaltma sistemi, iki tip farklı girişi ayırt edebilir. Gürültü ve konuşmayı birbirinden ayırabilmesi sayesinde önemli konuşma işaretlerini artırmak için, işitmeniz gerekmeyen gürültüyü bastırır.

Bu önemli fayda, iki tip teknoloji yardımıyla sağlanır: eşsiz VoiceFinder konuşma tespit sistemi ve gelişmiş bir konuşma sesi merkezli Gürültü Azaltma Sistemi. Bunlar, cihazın üç farklı durumda çalışmasını sağlar:

Sessizlikte Konuşma Ortamı:

Sistemin müdahale etmesine gerek yoktur.

Gürültüde Konuşma Ortamı:

Önemli konuşma işaretlerini artırmak için, orta düzeyde gürültü azaltımı uygulanır .

Yalnız Gürültü Ortamı:

Konforlu bir dinleme ve konuşulanları anlama için daha güçlü gürültü azaltımı uygulanır  .

Dinamik Feedback (ıslık sesi)  İptali Nedir?


Sumo DM’nin Dinamik Feedback İptal (DFC) sistemi, cihazın giriş ve çıkış sinyallerini sürekli izler ve analiz eder. Girişteki değişikliklerin nedeni akustik feedback ise, Sumo, bunu etkili bir şekilde yok eden bir karşı sinyal iletmek için, dijital evre iptali olarak bilinen bir teknik kullanır.

Statik feedback yönetimi ve diğer ıslık sesi azaltma yöntemlerinin aksine, Dinamik Feedback İptal sistemi, ses kazancını azaltmaz. Böylece, işitilebilirlik ve konuşma anlaşılırlığından hiçbir zaman fedakarlık edilmez.

Yüksek Çözünürlüklü Uygulama

8 bağımsız basınçlandırma kanalı ve her bir kanalın üç farklı giriş seviyesi için münferit kazanç ve MPO ayarlamaları, kullanıcının bireysel ihtiyaçlarına daha uyumlu ayarlama sağlar.

Sumo Özdeşlikler

4 farklı seçenekte sunulan özdeşlikler benzersiz ses işleme stratejisi sunar. Dinamik, Aktif, Aşamalı ve Klasik özdeşlikler her bir kullanıcının tercihlerine mükemmel uyum sağlayarak, uygulama sürecini en tatmin edici hale getirir. 

SUMO DM Çocuk – Daha iyi fırsatlar için çocuğunuzun anahtarı!

Her ebeveyn gibi, çocuğunuzun başarılı olmak için her şansa sahip olmasını istersiniz. Oğlunuzun veya kızınızın öğrenmesini istersiniz. Ve onların iletişim kurabilmelerini, böylece büyümelerini, eğlenmelerini ve sonunda yaşamda kendi yollarını çizmelerini istersiniz.

İşitme bozukluğu olan çocuk için bu yolculukta haftanın her günü konuşmalara sürekli erişim sağlayabilecek bir cihaz gereklidir. Sumo DM, dünyanın en küçük, en gelişmiş Süper Güç çözümü olarak, bunu ve diğer önemli avantajları sunar.

oticon-sumo-renk

Daha fazla konuşma ve işitilebilirlik

Çocuğunuz, iyi dinleme ve dil becerileri geliştirmek için konuşma sinyaline sürekli erişim gereksinimi duyar. Sumo DM, gürültüyü kontrol etmek ve yetişkin ve çocuk arasında kritik diyalogu sürdürmek için gelişmiş konuşma tespit ve gürültü yönetim sistemlerini kullanır.

Sumo DM’nin dijital ses işleme sistemi, sinyali tıpkı bir ses mühendisinin kayıt stüdyosunda yaptığı gibi şekillendirir. Sumo DM, çocuğunuzun işitme kaybını inanılmaz kesinlikle eşleştirerek, çocuğunuzun gerçekten fayda sağlayabileceği alanlarda ekstra destek sağlar.  

Standart Özellikler

 • MPO: 144 dB SPL / Pik kazanç: 85 dB
 • Tamamen dijital
 • Feedback Yönetim Sistemi
 • DSL v5.0, DSL i/o (Lin), NAL-RP ve POGOII+BC rasyonelleri
 • Belirgin işaretli ses kontrol düğmesi, ve entegre KAPALI fonksiyonu
 • Tercih edilen ses seviyesinde sesli uyarı
 • Tamamen programlanabilir, belirgin işaretli 3 pozisyonlu devre anahtarı
 • 3 kişisel program
 • Sesli uyarılı program sinyali
 • Görülebilir durum göstergesi (LED)
 • Filtresiz ses boynuzu
 • Programlanabilir Telecoil (telebobin)
 • DAI – Aktarmasız ses girişi
 • Kurcalamaya dayanıklı pil yuvası
 • 675 No. Pil
 • Sağ/Sol tanımlaması
 • Saç tonu renkleri
 • Bebek pembe, bebek mavi ve tüm çocuk renkleri

Oticon marka Sumo model kulak arkası işitme cihazları;

Oticon Sumo DM

Oticon Sumo XP