Op. Dr. Ahmet Murat AKŞİT
06/12/2014
Oticon Hit
09/12/2014

Oticon Go İşitme Cihazları

oticon_go_isitme_cihaziDijital işitme cihazına terfi etmenin en kolay yolu
Kendi fiyat kategorisinde benzersiz bir model olan Oticon Go ailesini yakından tanıyın. Hafif dereceli işitme kaybından ileri dereceli işitme kaybına kadar, tüm işitme kayıplarına uygun model seçenekleri ile Go.
Go tüm sesleri anlaşılır kılar…

Sizlere değerli seviyede dijital çözümler teklif etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Doğru bir ses kalitesi, doğru bir stil ve çok kolay kullanımı sayesinde, sizin modern bir dijital işitme cihazından beklediğiniz her şeye çok uygun fiyata Go ile sahip olabilirsiniz.

Go ile bütün işitme cihazı stillerine sahipsiniz. En küçük kanal içi seride CIC modelinden, kulak arkası modellerde BTE Power’a kadar farklı seçenekleri mevcuttur. Go iki kanallı baskılama, hafif seslerde baskılama, uyum yöneticisi ve NAL-NL1 hesaplaması ile yüksek konfor ve anında kullanıcı uyumu sağlar.

Dijital işitme, şimdi herkese!

Go, Oticon’un 100 yıllık tecrübesi ile sunulan dijital bir üründür. Go size dijital işitme cihazları ile ilgili tüm beklentileriniz için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi çok uygun fiyata sunar. Bugün Go’yu deneyin ve geleneksel işitme cihazlarına veda edin.

Doğru bir Oticon ürünü

Go, Oticon ‘un yüksek kalitede dijital bir işitme cihazıdır. İşitme kayıplı insanların hayatını kolaylaştırmak için adanmış olan 100 yıllık tecrübemiz buna destektir.

Oticon geniş bir dijital işitme cihazı ailesi sunar ve her bir cihaz sınıfında birincidir. Sizin neye ihtiyaç duyduğu bizim için sorun değildir, Oticon’un ürün ve çözüm çeşitliliği ve İDİS işitme uzmanlığı ile çözüm ellerimizde.

Bütün Oticon çözümleri, hızlı kullanıcı uyumu ve kelimenin tam anlamı ile faydalı, sade, konforlu ses kalitesi sunar. Yüksek güvenirlikteki ve kullanımı kolay ürünlerimiz her gününüzü mükemmel yaşamanız için tasarlandı.

Rasyonel (Çalışma Mantığı)

Go’da seçilen çalışma mantığı, çok iyi bilinen ve dünya çapında denenmiş bir rasyonel olduğu için seçilmiştir.
Go’da NAL- NL1 hesaplama mantığının (İçinde baskılama stratejisi-başlangıç ve salıverme zamanını ve uyum yöneticisini ihtiva ederek) uygulanması Oticon tarafından tasarlanmıştır. Bu Go’yu kelimenin tam manası ile sizin için faydalı ve uyumlu hale getirerek gerçek Oticon kalitesi sunar.

NAL-NL1

NAL-NL1, Avustralya’daki Uluslararası Akustik Laboratuvarı tarafından geliştirilen NAL-RP hesaplama mantığının Linear (doğrusal) olmayan versiyonudur. Bu mantığın hedefi, konuşmayı anlamayı artırmak ve işitme kayıplılara, normal işitenlerle aynı oranda konuşma sinyalini verebilmektir.

Bu rasyonel, 52 farklı odyogramın ek kazancını iyileştirmede kullanılmış olan Konuşmayı Anlama İndeksi’ni (SII) kullanır. Bu iyileştirmelerin temeli; bu rasyonelin her bir frekanstaki kazancı, o frekanstaki işitme kaybını, üç frekanstaki (500-1000-2000) işitme kaybı ortalamasını, odyogram eğrisini ve konuşma seslerinin ayrıntılı girişini göze alarak hesaplamaya dayanır.

Şekil karakteristikleri

Go işitme ile ilgili yüksek kalite tam otomatik çözüm sunmakla birlikte çok uygun fiyata alınabilirdir.

Kullanıcı ve işitme uzmanı için faydaları

  • Her bir modeli aşağıdaki özelliklere sahiptir.
  • Kullanıcıya faydaları
  • Tam (%100) dijital
  • Linear olmayan amplifikasyon (ses artırımı)
  • Otomatik kullanım
  • Temiz ve konforlu ses kalitesi
  • Kozmetik çekicilik
  • Kolay kullanım
  • Yüksek güvenilirlik

 

Oticon marka Go model kulak arkası işitme cihazları;