İşitme Cihazı Görünümleri

İşitme Cihazı Görünümleri

İşitme Cihazı Görünümleri

İşitme Cihazları Görünümü ile İlgili Bilgiler


Teknolojideki gelişmeler işitme cihazları içinde uygulanabilirliği mümkün kıldığından dolayı, eskiye nazaran daha verimli ve modern, kullanıcı rahatlığı için tasarlanmış, üstün ses kalitesi sunan işitme cihazları, farklı türleri ile kullanımınıza sunulmaktadır.

Size görsel olarak yararlı olabileceğini düşünerek, işitme cihazı türleri ve kullanım anında kulaktaki görünümü ile ilgili olarak fikir vermesi açısından inceleme yapabilirsiniz.Kulak Arkası İşitme Cihazları Görünümü

 

kulak arkası işitme cihazı


BTE (Behind The Ear) Kulak arkası işitme cihazları; Kullanıcıya özel yapılan kulak kalıpları ile kullanılmaktadır.

 

Kulak kalıbı, silikon esaslı malzeme kullanılarak dış kulak boyunca, kulak kepçesi çukurunun ölçüsü alınarak yapılır. Yapılan kulak kalıbı ile kulak arkasında bulunan işitme cihazına hortum ile bağlantı sağlanır. Kullanım kolaylığı ve cihazdan maksimum güç alınmasını sağladığı için hafif işitme kaybından, ileri derecedeki işitme kayıplarına kadar uygundur.

Ayrıntılı bilgi almak için işitme uzmanınıza danışınız…

Kulak kalıbı ile ilgili detaylı bilgi...


 

Açık Kanal Kulak Arkası İşitme Cihazları Görünümü

 

açık kanal kulak arkası işitme cihazı

 

RIC BTE ( Receiver in Canal - Behind The Ear) Açık Kanal Kulak arkası işitme cihazları; Kullanıcının işitme kaybı özellikle pes tonlarda işitmesi normal olup, tiz tonlara doğru işitme kaybı artmakta olan kişiler için tasarlanmıştır.

 

Bu tip işitme cihazlarında, kulak kalıbı yerine kulak kanalını açıkta bırakacak şekilde prob uygulanmaktadır. İşitme cihazının özelliğine göre uygulanan prob tipleri mevcuttur. Bazı işitme cihazlarında hoparlör kulak kanalının içinde bulunacak şekilde tasarlanmıştır.

 

Ses kalitesi olarak en doğal işitmeyi duyuracak şekilde geliştirilmişlerdir. Cihaz özelliğine bağlı olarak küçük, hafif ve kullanım kolaylığı sunmaktadır. İşitme cihazı görüntüsü istemeyen kişilerin kullanımı için tasarlanmışlardır.

 

Kullanım kolaylığı ve doğal ses kalitesi veren bu tip işitme cihazları, gelişen teknoloji sayesinde hafif işitme kaybından, ileri derecedeki işitme kayıplarına kadar uygundur.

Ayrıntılı bilgi almak için işitme uzmanınıza danışınız…

 


 

Kulak İçi İşitme Cihazları Görünümü

 

kulak içi işitme cihazı

 

ITE (In The Ear) Kulak içi işitme cihazları; Kullanıcıya özel yapılan kulak kalıpları ile kullanılmaktadır.

 

Kulak kalıbı, silikon esaslı malzeme kullanılarak dış kulak boyunca, kulak kepçesi çukurunun ölçüsü alınarak yapılır. Yapılan kulak kalıbı içerisine yerleştirilen işitme cihazı kişiye özel olduğundan dolayı kullanım kolaylığı da sağlamaktadır. İşitme cihazı kullanıcının kulak kanalına yerleştirilerek kullanılmaktadır. Kulak içine yerleştirilen cihazlar içerisinde kazancı en yüksek olan işitme cihazlarıdır. Orta ve ileri derecedeki işitme kayıpları için uygundur. 

Ayrıntılı bilgi almak için işitme uzmanınıza danışınız…


 

Kanal İçi İşitme Cihazları Görünümü

 


kulak içi işitme cihazı

ITC (In The Canal) Kanal içi işitme cihazları; Kullanıcının kulak kanalı girişine, özel olarak yapılan kulak kalıpları ile kullanılmaktadır.

Kulak kalıbı, kulak kepçesi çukuru ile kulak kanalı girişi boyunca ölçüsü alınarak yapılır. Yapılan kulak kalıbı içerisine yerleştirilen işitme cihazı kişiye özel olduğundan dolayı kullanım kolaylığı da sağlamaktadır. Kulak içi işitme cihazlarına göre boyutları daha küçük olduğundan görüntü olarak belirgin değildir. İşitme cihazı, kullanıcının kulak kanalına yerleştirilerek kullanılmaktadır. Orta ve ileri derecedeki işitme kayıpları için uygundur.

 

Ayrıntılı bilgi almak için işitme uzmanınıza danışınız…


Tam Kanal İçi İşitme Cihazları Görünümü

 

tam kanal içi  işitme cihazı

CIC (Completely In Canal) Tam kanal içi işitme cihazları; Kullanıcının kulak kanalına uygun olarak yapılan kulak kalıpları ile kullanılmaktadır.

 

Kulak kalıbı, kulak kanalı girişi ile kanal boyunca ölçüsü alınarak yapılır. Yapılan kulak kalıbı içerisine yerleştirilen işitme cihazı kişiye özel olduğundan dolayı kullanım kolaylığı da sağlamaktadır. Kanal içi işitme cihazlarına göre boyutları daha küçük olduğundan görüntü olarak en görünmez olan işitme cihazlarıdır. İşitme cihazı, kullanıcının kulak kanalına yerleştirilerek kullanılmaktadır. Hafif ve orta derecedeki işitme kayıpları için uygundur. 

Ayrıntılı bilgi almak için işitme uzmanınıza danışınız…

 

Ek bilgiler