Anasayfa > Bodrum işitme Cihazları Merkezi

Bodrum işitme Cihazları Merkezi

Bodrum İşitme Cihazları Merkezi

bodrumisitme_hearingaid_1-tile

Bodrum Hearing Aids Center

Bodrum işitme cihazları merkezi; Muğla ili Bodrum Milas bölgesinde yaşamakta olan işitme kayıplı kişilerin, işitme ile ilgili her türlü sorununa cevap bulabilmek için kurulmuş satış ve uygulama merkezidir.

Bodrum yarımadasında yeni görüntüsü ile kendi alanında lider ve kalite bakımından üstün işitme cihazlarını bünyesinde barındırarak, sadece işitme cihazı ile ilgili satış, uygulama merkezi olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Sağlık Bakanlığının 03.12.2008 tarih ve 27023 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan İşitme Cihazı Satış ve Uygulaması Yapan Merkezler hakkındaki yönetmelik gereği, merkezimiz gerekli çalışmaları yaparak ve gerekli belgeleri tamamlayarak Muğla İl Sağlık Müdürlüğünden 10.05.2010 tarih, 48–01–01 sayılı belge ile “İşitme Cihazı Satış ve Uygulama Merkezi Açılış İzin Belgesi” alarak ruhsat sahibi ilk işitme merkezi olmuştur.

Bodrum işitme cihazları satış ve uygulama merkezi olarak, genç veya yaşlı her yaş gurubundan işitme sorunu yaşamakta olan kişiler için işitme testi (Odyometri), orta kulak basınç testi ve akustik refleks testi (Timpanometri), işitme cihazı denemesi, uygulaması ve satışı yapılmaktadır.

Bu uygulama öncesinde işitme cihazı satışı ve uygulaması yapmakta olan eczane, medikal ve sağlık işleri ile ilgili tıbbi firmaların, gerekli koşulları yerine getirmek sureti ile işitme cihazı satışına olanak tanımaktadır. Bu uygulamadaki en önemli maddelerden biride sadece işitme cihazı satışı ve uygulaması yapmaya yetki verilmesidir.

Medikal firmaları ve alışveriş siteleri ile ilgili herhangi bir uygulama yada madde mevcut olmamakla birlikte, çevrimiçi olarak satış yapan siteler ile alışveriş yapan kişilerin ( işitme engelli – işitme kayıplı ) mağdur olmaması, işitme cihazı için gerekli ayarların yapılması ve uygulanması sorunu olduğundan, sadece işitme cihazı pili, işitme cihazı yardımcı ürünleri ve ses cihazları nın bu yerlerden temin edilmesi doğru bulunmaktadır.

 

Odym. Levent SARSILMAZ
Sorumlu Müdür

 

T.C. Sağlık Bakanlığı

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Ruhsatlı

 

Sosyal Güvenli Kurumu

Sosyal Güvenli Kurumu Anlaşmalı

Türkiye Büyük Millet Meclisi

Türkiye Büyük Millet Meclisi

emekli sandigi

Emekli Sandığı

bag kur

Bağ Kur

Sosyal Sigortalar Kurumu

Sosyal Sigortalar Kurumu

Bankalar

Bankalar

 Bodrum

 

bodrumisitme_hearingaid_5

Bodrum işitme cihazları merkezi Hasta Karşılama

bodrumisitme_hearingaid_4

Bodrum işitme cihazları merkezi Hasta Bekleme

bodrumisitme_hearingaid_1

Bodrum işitme cihazları merkezi Kalıp Odası

bodrumisitme_hearingaid_2

Bodrum işitme cihazları merkezi Cihaz Adaptasyon

bodrumisitme_hearingaid_3

Bodrum işitme cihazları merkezi